Види стоматологічних стерилізаторів

Види стоматологічних стерилізаторів

Устаткування для стерилізації необхідно в кожному стоматологічному кабінеті. Найефективнішим способом для дезінфекції є медичним автоклав, стерилізатор, який допоможе боротися з бактеріями за рахунок гарячої пари, що надходить в камеру з інструментарієм і знезаражує за допомогою великого тиску. В такому обладнанні температура пара повинна досягати 120 градусів.

  Види і характеристики медичних автоклавів

  Кожна модель автоклава створена для знезараження інструментарію стоматологів, для того щоб захистити робочі елементи автоклавів і оброблюваних інструментів від поломок необхідно використовувати спеціальну дистильовану воду. У стерилізаторах система фільтрації - це досить складний процес, де задіяні нагрівальні елементи, генератори пара, датчики контролю, що дозволить проводити стерилізацію безпечно і з високим рівнем якості.

   

   

  Стерилізація в автоклавах проходить певний процес, що складається з циклів:

  • Підготовка,
  • Дезінфекція,
  • Сушка з охолодженням.

  Кожен стерилізатор використовує свій механізм очищення. До простих відноситься дезінфекція, що передбачає високотемпературний пар, який буде поданий під великим тиском. Найефективніше очищення інструментів вважається з функцією пульсуючого вакууму. Ця функція буде забезпечувати викид повітря з бактеріями з камери.

   

  Стерилізатори діляться на наступні класи:

  Тип N призначається для обробки цельнометаллического вироби, яке має гладку поверхню і не потребує упаковці. Такий інструмент буде занурений в лоток і не зовсім підходить для стоматологічних цілей. Найчастіше автоклав даного типу використовується в перукарнях і кабінетах косметолога.

  Тип S є більш функціональним стерилізатором, який часто використовують в стоматологічних кабінетах: обробка інструментарію різної конфігурації (силіконові вставки, насічки, вигини, отвори). Такий апарат підійде для дезінфекції тканини, пористого матеріалу, вироби в упаковках. В такому стерилізаторі відсутня фракціонований (пульсуючий) Передвакуум, вакуумне сушіння є. За рахунок великого функціоналу та доступними цінами такі стерилізатори використовуються в основному стоматологами.

  Тип В - автоклави, які не матимуть обмежень для інструментарію. У них є функція предвауума і такі апарати підходять для вироби в упаковках, без упаковок, для пластикових і силіконових, навіть м'яких матеріалів, в тому числі для металевого полого предмета з вузькими отворами і порожнинами. Такі варіанти будуть коштувати дорожче попереднього класу, але завдяки високій якості дезінфекції активно використовуються в стоматології.

  Вибір медичного автоклава

  При виборі стерилізатора, потрібно приділяти увагу певним вимогам і критеріям, особливо якщо мова йде про стоматологічних автоклавах. Такий стерилізатор повинен бути:

  • Надійним,
  • Високої якості матеріалів,
  • Комплектації і збірки приладу,
  • З гарантією від виробників.

  Зворотній дзвінок